Na „stará kolena“ v novém Rekonstrukce

Všechno musí pryč

S čím za námi přišel zákazník

Ty stará kolena berte s nadsázkou, protože manželé, kterým jsem přestavbu realizovala jsou duchem mladí, tudíž věk se u nich nepočítá.

Znáte to. Bydlíte již dlouhá léta v domě, který už nevyhovuje vašim představám a rekonstrukce ? noční můra. Ale jednou se začít musí.

Manželé nám sdělili své požadavky ohledně vybavení, barev, funkčnosti a my zhotovili nákres, kalkulace a mohli jsme začít ….

Dali jsme se do práce

Koupelna a wc. Původní barva koupelny byla studená modrá, vana moc vysoká, skříňky nedostatečné, místo ke sprchování bez „pocákání“ okolí nebylo. Vybrali jsme dlažbu a obklady v zemitých odstínech a místo stávající vany, jsme umístili nižší, ze které se lépe vylézá a na vanu jsme přidělali vanovou zástěnu, která zabrání „kropení koupelny“. Vedle vany jsme namontovali umyvadlo, zrcadlovou skříňku s úložným prostorem a ještě jednu vysokou skříň na nezbytnosti v koupelně. Vedle koupelnové rohožky jsme ledabyle postavili plastovou židli pro sezení, odkládání věcí….nebo kdyby si jen chtěli manželé povídat a jeden byl ve vaně a druhý měl, kde sedět. Romantika 😊. Barva byla jasná, čirá, protože nenarušuje design celé koupelny. Na wc, které je od koupeny oddělené jsme přizdili kus zídky, do které jsme schovali geberit (což je systém, který umožňuje schovat nádržku s vodou a záchodovou mísu zavěsit, aby neležela na zemi). Obklady a dlažby byly jen kopií těch v koupelně.


Rekonstrukce dopadla dobře

Obývací pokoj byl už také nevyhovující a tak jsme nechali zhotovit obývací stěnu na míru v barvách capuccino v kombinaci s krémovou a sedací soupravu jsme dodali taktéž v barvách cappuccina. Tak aby pokoj nebyl příliš tmavý a nevýrazný, vymalovali jsme zářivě žlutou a za televizní stěnu dali tapetu s pruhy, které korespondovali s barvami, které byli v obývacím pokoji již umístěny. Konferenční stolek skleněný, koberec pod ním zelený a na parapetu květináče v zemních barvách s rostlinami.

Kuchyňská linka byla už také značné „zašlá“, tak jsme vymysleli jinou, moderní, účelnou, kde nechyběl ani barový stolek na posezení u kávy.

Aby celý prostor bytové jednotky v domě byl celistvý, rozhodli se manželé na podlahy dát vinylovou podlahu v ořechové barvě, se kterou jsme s nadšením souhlasili, protože vše dotvořila k dokonalosti.

Já osobně vinyl doporučuji, protože se s ním dá kouzlit. Je v různých odstínech, dekorech a jeho vlastnosti jsou dokonalé. Vinyl vám vždy bude dávat pocit tepla od nohou na rozdíl od dlažby, která je studená i v létě. Ale tohle by bylo na dlouhou debatu a určitě 100 lidí – 100 názorů. Každý máme rádi to své 😊