Pivní ráj - Jihlava Rekonstrukce

Rekonstrukce stylové pivnice za 3 týdny


Tak tohle byla výzva

V polovině prosince přišel investor s tím, že si pronajal objekt hospody, která je příšerná a máme na to cca 1 měsíc, abychom vše předělali k jeho obrazu a vytvořili novou pivnici. To všechno zahrnovalo opravdu vše….

Navrhnuli jsme řešení

  • rekonstrukce zdí (malba, tapety)
  • stínící technika, osvětlení (zastínění oken, lustry a ostatní světla)
  • vybavení nábytkem
  • dekorace

Původní barvy byly žluto-šedé, a protože vše muselo mít „nový kabát“ nezůstal „kámen na kameni“.


Průběh zakázky rekonstrukce

K tmavě hnědé podlaze jsme vybrali stejně tmavě hnědý nábytek (stoly, židle, barové židle) a dodali z Rakouska, kde mají naštěstí skladové zásoby v dostatečném množství, což u nás není prakticky nikde ☹. Výčepní pult byl z nerezu a k tomu jsme doladili i světla ze stejného materiálu. Jako dominantní barvu jsme zvolili tmavě zelenou, která „nesvítí“, ale je útulná. K této barvě jsme volili design cihel a starých novin, aby byl pocit útulnosti dokonalý.

U vstupu byl kout, který byl přesně stvořen pro naše potřeby. Nechali jsme vyrobit police, oslovili pivovary o retro výrobky a celý koutek je takovým historickým připomenutím jak pivo vzniká, jak vypadaly staré pivní lahve, staré půllitry. Nechybí ani ječmen jakožto základní surovina pro výrobu piva.

Protože v tomto Pivním ráji se prodává i kvalitní víno, nesměl chybět stojan na vína z masivního dřeva a ručně kovaný držák na vína. Přibyly i další ručně kované věšáky.

Pro dokonalost interiéru jsme dodali retro hodiny (samozřejmě bez baterií, aby štamgasti nechvátali domů), držáky na noviny, retro stojací věšáky, retro kovové cedulky a jako nabídkovou „tabuli“ jsme zvolili čelo do pivního sudu.

Po 5ti týdnech tvrdé práce bylo vše dokončeno. Pivní ráj dodnes funguje a může se chlubit nerezovou pípou na 10 piv, která se pravidelně obměňují a zákazníci tak můžou ochutnat i piva z minipivovarů. Chválíme !

Zakázku se nám podařilo dokončit v termínu a klient byl velmi spokojený. Na fotografiích můžete vidět rozdíl mezi původním a nynějším stavem.