Interier dětského pokoje

Realizace projektu interierů dětského pokoje


S čím za námi přišel zákazník

Tak tohle stálo za to.
Mladí manželé nás oslovili s prosbou, že potřebují vytvořit pokojíček pro jejich dvě děti. Místnost byla poměrně malá, třetinu pokoje zabíralo zkosení střechy a vestavěná skříň a vše mělo vzniknout tam, kde měli rodiče původně ložnici. Prostor malý, děti dvě a ještě holčička a kluk, takže jiné barvy, jiný svět 😊.


Od návrhu k realizaci aneb jak jsme postupovali

Setkání s dětmi

Vestavěnou skříň jsme opatřili novou tapetou v barvě břízy a z té jsme nechali vyrobit i celý pokojíček. Výběr materiálu byl jasný, protože jsme potřebovali pokojíček světlý a vzdušný. Nejdříve jsme vyzpovídali Adámka, který má rád klučičí barvy, a protože s tatínkem jezdí na lodi, volba byla jasná. Uděláme námořní styl. Kačenka je dušička romantická a má ráda motýlky, zvířátka a přírodu.

Teď už zbývalo jen vyřešit a jemně oddělit obě půlky pokojíčku.

Poradili jsme si tak, že jsme opticky rozdělili prostor dřevěnou deskou, která zároveň slouží jako odkládací prostor a z každé strany jsme umístili postele a psací stoly.

Do klučičí části jsme vybrali modro, bílo červenou tapetu s pruhy, které jsme nakombinovali jednou vodorovně a podruhé svisle. Vznikl tak velice pěkný optický pohled. Na stěny jsme umístili jutovou síť, na kterou jsme umístili kormidlo, mušle, hvězdice a na stěny jsme uvázali ze silnějšího provazu námořní uzle. Celý pokojíček jsme dotvořili kobercem a věšákem s dětským motivem.

Do holčičí části jsme jako primární barvu použili zelenou, barvu přírody. Kolem postele jsme nalepili zvířátka z farmy a do zkosení střechy jsme vymodelovali strom a na něj přichytili pestrobarevné motýlky na klipu, s kterými si může Kačenka hrát a různě si je přendávat. Její psací stůl je zatím malý, ale potřebám malého dítěte plně vyhovuje.
Oba celky pokoje se spojili do jeden, který vypadá velmi svěže, čistě a hlavně obě děti mají svůj vytoužený prostor a přitom veškerý čas mohou strávit spolu.
Přestavba nebyla finančně náročná a je fantastická.